Verlenging naturalisatietermijnen
Reactie
|
Naam
|
Anoniem
|
|
Plaats
|
Hoofddorp.
|
|
Datum
|
2 oktober 2025
|
Vraag1
U kunt op de gehele regeling en memorie van toelichting reageren.
Ik ben tegen de voorgestelde verlenging van de naturalisatietermijn van vijf naar tien jaar, om de volgende redenen:
1. Verminderde aantrekkelijkheid voor hoogopgeleide migranten.
Nederland is momenteel een moderne en vooruitstrevende samenleving die mede dankzij de komst van hoogopgeleide migranten sterk kan concurreren in Europa, zeker op cruciale terreinen zoals kunstmatige intelligentie en technologische innovatie. Door de naturalisatietermijn te verlengen, zal Nederland minder aantrekkelijk worden voor deze groep, wat uiteindelijk een negatieve impact kan hebben op de ontwikkeling van infrastructuur, innovatie en de internationale positie van het land.
2. Onrechtvaardige impact op huidige inwoners.
Veel mensen hebben hun leven en lange termijn beslissingen al gebaseerd op de bestaande termijn van vijf jaar. Het plotseling verlengen naar tien jaar verandert de regels halverwege en heeft directe gevolgen voor deze mensen en hun gezinnen. Dit veroorzaakt onzekerheid en frustratie en kan het vertrouwen in beleid en overheid aantasten.
Kortom: dit wetsvoorstel schaadt zowel de internationale aantrekkingskracht van Nederland als het vertrouwen van degenen die al in Nederland hebben geïnvesteerd en hier hun toekomst willen opbouwen.